Sportivii Neko-Me Tecuci au câștigat 48 de medalii la Rimini

 

15 medalii de aur, 11 de argint și 22 de bronz! Acestea sunt premiile obținute de sportivii Neko-Me Tecuci la Campionatul European de Karate Fudokan desfășurat în perioada 20 – 23 octombrie 2022 la Rimini, Italia. 

 „Sportivii Clubului Neko-Me Tecuci aduc din nou aurul, argintul și bronzul acasă. Campionatul European de Fudokan ajuns la a XXVI-a ediție s-a încheiat cu un succes pentru cei 13 sportivi, membri ai lotului național și ai clubului nostru. Din nou ne putem mândri că niciun membru al echipei noastre nu a rămas fără o medalie de nivel european. 48 de medalii pentru România”, transmite sensei Angel Doncea, mulțumind și sponsorilor pentru susținere. 

Felicitări atât sportivilor cât și antrenorilor! 

 

 

You cannot copy content of this page