Rareş Rugină a urcat de două ori pe podium la Buzău

În perioada 9 – 15 iulie 2021, pe terenurile Ten Club Tenis Buzău se desfăşoară Cupa Fieraria – turneu naţional, cat. A U 14, organizat de Federaţia Română de Tenis.

Cupa Fieraria la dublu masculin a fost câştigată de perechea Rareş Rugină – David Popa. Cei doi sportivi au dispus, ieri, în finală de perechea Neagu – Breazu, în două seturi, scor 6-3, 6-2.

Astăzi s-a desfăşurat finala de simplu, între Rareş Rugină şi David Popa. Partida a fost adjudecată de David Popa, cu scorul de 6-3, 6-2.

Rareş Rugină este elev în clasa a VII-a la Colegiul Naţional „Calistrat Hogaş” Tecuci. Rareş se antrenează pe terenul CSS Tecuci, împreună cu fratele, care practică acelaşi sport, dar face şi naveta de patru ori pe săptămână la Focşani.

Aşadar, la Turneul „Cupa Fieraria”, sportivul tecucean Rareş Rugină a obţinut Locul I la dublu şi Locul II, la simplu. Felicitări!

sursa foto: facebook